Vývojové milníky dětí
Novorozenec a kojenecký věk
V tomto období procházejí děti rychlým růstem a vývojem. Již krátce po narození se novorozenci mohou dívat do očí své matce a rozpoznávat její hlas. Během prvních měsíců života se začínají objevovat úsměvy, děti začínají reagovat na stimuly a začínají uchopovat předměty. Kolem šesti měsíců mnoho dětí začíná sedět bez podpory a většina z nich se začíná plazit či lézt kolem prvního roku života.
Batolecí období
Batolata začínají prozkoumávat svět okolo sebe s novou zvědavostí a nezávislostí. V tomto období se mnoho dětí začíná postavit na nohy a brzy poté udělat své první krůčky. Jazykový vývoj je v tomto období také významný, s dětmi začínajícími napodobovat slova a tvořit jednoduché věty. Rovněž začínají rozvíjet jemnou motoriku, například při stohování kostek nebo kreslení.
Předškolní věk
Děti v předškolním věku se rychle rozvíjejí, jak fyzicky, tak mentálně. Začínají rozumět komplexnějším konceptům, rozvíjejí svou představivost a stávají se více sociálními. V tomto věku se také často formují první přátelství. Děti se učí základním dovednostem, jako je počítání, čtení a psaní, a začínají rozvíjet své vlastní zájmy a hobby.
Školní věk
Jakmile děti vstoupí do školního věku, začínají se stávat více nezávislými a samostatnými. Učí se nové akademické dovednosti a začínají chápat komplexnější koncepty v matematice, vědě a literatuře. Sociální interakce se stávají stále důležitějšími, a děti se učí, jak navazovat hlubší vztahy s vrstevníky. Také začínají rozvíjet svůj smysl pro identitu a místo ve světě.